DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Miroslav Lajčák

SMER-SD

Napríklad to, čo sa nám podarilo vyrokovať za tri týždne, keď sme identifikovali 272 miliónov eur z programu, ktoré sú už pridelené pre Slovensko. Ale v tejto chvíli sme dohodli s európskou komisiou, že budú nasmerované do oblastí, ktoré nám môžu vytvoriť 12, 13, možno až 15 tisíc nových pracovných miest pre mladých ľudí.

Miroslav Lajcák vs. Mikuláš Dzurinda - 14.05.2012
Neoveriteľné

Vláda R.Fica má v pláne presunúť 270 mil. EUR na projekty podporujúce tvorbu pracovných miest a už o tom informovala aj predsedu Európskej komisie Barrosa. Nepodarilo sa nám však overiť, či Európska komisia už schválila presun finančných prostriedkov z eurofondov na programy podporujúce tvorbu pracovných miest pre mladých ľudí a koľko pracovných miest sa prostredníctvom týchto peňazí dá vytvoriť, a preto výrok hodnotíme ako neoveriteľný.

Podobný výrok sme už overovali v relácii O 5 minút 12 zo 6.mája 2012: Hospodárske noviny informovali o zámere vlády presunúť finančné prostriedky, ktoré neboli vyčerpané z eurofondov na projekty podporujúce tvorbu pracovných miest pre mladých ľudí. R. Fico o tom už informoval predsedu Európskej komisie Barrosa. Takýmto spôsobom by malo byť podľa TA3 realokovaných 270 mil. EUR. Tento presun však musí byť schválený Európskou Komisiou a podľa komisára pre regionálnu politiku J. Hahna, by Komisia mohla dať súhlas ešte pred začiatkom leta (video 1:20). 

Dátum zverejnenia analýzy: 14.05.2012
success
error