DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Peter Pellegrini

Hlas

Na základe piatkovej informácie nielen pani poverenej prezidentky Machovej, ale aj pracovníkov z daňovej správy, respektíve finančnej správy, že tie informácie sú také, že tí zamestnanci vítajú, že došlo k nejakému konečnému rozhodnutiu riešenia tej situácie (vo veci daňového systému, pozn.) a naozaj prejavujú podľa informácií úprimný záujem dať veci čo najskôr do poriadku.

Peter Pelegrini vs. Ivan Švejna - 16.04.2012
Pravda

Podľa portálu sme.sk bola skutočne medzi pracovníkmi očividná radosť z návratu k starému systému Novitech.

„Chceme len pracovať ako draci. Budeme otvárať šampanské,“ povedala správkyňa daní, ktorá čakala na výsledok rokovaní a chcela ostať v anonymite."

Podobné vyjadrenia bolo možné vidieť aj z reakcií po testovaní funkčnosti starého systému a práce s ním: "Počas testu pracovalo celkovo 2 148 užívateľov. V jednom momente pracovalo súčasne 1 600 užívateľov a výkon systému bol vyhovujúci. Toto stanovisko potvrdili aj výsledky z dotazníka, ktorý vypĺňali používatelia systému. 94 percent respondentov deklarovalo, že práca v IS RDS je funkčne a výkonovo uspokojivá,“ zhodnotilo výsledky testu finančné riaditeľstvo.", uverejnila agentúra SITA.

Dátum zverejnenia analýzy: 15.04.2012
success
error