DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Kaliňák

SMER-SD

Mnoho informácií, ktoré súviseli s Gorilou, boli v obehu, ako viete, od roku 2005-2006 a v tom spise sa veľa hovorí o plánoch, to znamená napríklad vyšetrovanie, ktoré začalo v roku 2006, sám súčasný minister Daniel Lipšic potvrdil, že mnohé platby a mnohé prevody peňazí, ktoré mali prebehnúť, neprebehli.

Béla Bugár, Robert Fico, Pavol Hrušovský, Robert Kalinák - 05.03.2012
Neoveriteľné

Tom Nicholson potvrdzuje tvrdenie Roberta Kaliňáka o tom, že spis Gorila hovorí v značnej miere o plánoch, ktoré sa mali udiať neskôr. Nicholson

Minister vnútra Daniel Lipšic vo svojich vyjadreniach tvrdí, že to, že sa spis Gorila skutočne začína vyšetrovať až teraz má paradoxne aj svoje výhody. Podľa neho odstup 6 rokov znamená možnosť skontrolovať finančné transakcie a provízie, ktoré prebiehali až v nasledujúcich rokoch.

Nepodarilo sa nám nájsť vyjadrenie Daniela Lipšica, v ktorom by povedal, že mnohé prevody peňazí, ktoré mali prebehnúť neprebehli. Lipšic naopak poukazuje na mnohé, ktoré prebehli. Naopak, Tom Nicholson v citovanom rozhovore s Lipšicom nesúhlasí, že je Gorilu jednoduché dokázať a tvrdí, že niektoré udalosti neprebehli tak, ako to Gorila predpovedá.

Výrok hodnotíme ako neoveriteľný, keďže sa nám nepodarilo nájsť podobné vyjadrenie Daniela Lipšica.

Dátum zverejnenia analýzy: 05.03.2012
success
error