DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pavol Hrušovský

KDH

Oslovili ma, pani Galová požiadala o stretnutie, ja som im ponúkol deň a hodinu, kedy som bol pripravený týchto zástupcov demonštrantov prijať. Bol som veľmi prekvapený, keď som dostal odpoveď, že žiaľ ale im ta hodina, ktorú som im ponúkol na stretnutie, nevyhovuje.

Béla Bugár, Robert Fico, Pavol Hrušovský, Robert Kalinák - 05.03.2012
Neoveriteľné

nekontroluj

Na webovej stránke Protestu gorila sa uvádza, že organizačný tím protestu rozposlal výzvy politickým stranám:

Organizačný tím PROTEST GORILA rozoslal kandidujúcim politickým stranám výzvy, aby podpísali vyhlásenie v nasledujúcom znení:

V Y H L Á S E N I E
My, dolu podpísaní zástupcovia politickej strany NÁZOV STRANY, uchádzajúci sa o dôveru občanov v parlamentných voľbách, ktoré sa konajú dňa 10.3.2012 na území SR, týmto prehlasujeme, že jedným z prvých bodov na rokovaní NR SR, zaradíme do programu schôdze a budeme hlasovať za:
1. Zrušenie trestnoprávnej imunity poslanca NR SR
2. Zmenu zákona o referende tak, že výsledok referenda je platný, ak bude rozhodnutie prijaté nadpolovičnou väčšinou účastníkov referenda.
3. Zrušenie politických nominácií do kontrolných inštitúcií a podnikov s majetkovou účasťou štátu.


Na stránke je umiestnené aj stanovisko KDH k spomínanej výzve:

Na základe Vašej požiadavky o stretnutie (volala pani Gallová, urgoval pán Pčolinský včera a dnes) Vám oznamujeme, že sa s Vami stretne v pondelok 27.2.2012 o 12. hodine v sídle KDH podpredseda KDH pre obranu a politickú stratégiu a poslanec NR SR za KDH Ing. Pavol Abrhan. Otázky, ktoré ste nám poslali vo svojom vyhlásení, budú prerokované na najbližšom zasadaní Predsedníctva KDH.

S úctou
Ing. Eva Kapelová
sekretariát predsedu KDH
Bajkalská 25
821 01 BratislavaDátum zverejnenia analýzy: 05.03.2012
success
error