DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

Samozrejme že presadzujeme (pozn. - výstavbu južnej trasy), dokonca veľakrát a viackrát sme boli napríklad aj za pánom ministrom Vážnym. Ja osobne som bol za ním tiež a moji kolegovia viackrát práve kvôli R7, to znamená, že južnej rýchlostnej komunikácii.

Béla Bugár, Robert Fico, Pavol Hrušovský, Robert Kalinák - 05.03.2012
Neoveriteľné

Počas Ficovej vlády malo riešenie cesty R7 na starosti ministerstvo dopravy na čele s Ľ. Vážnym, ktorý presadzoval inú trasu tejto cesty ako bolo v územnom pláne mesta Bratislava a zainteresované obce. Podľa portálu vyvlastnenie.sk B. Bugár potvrdil, že túto otázku dostali do úloh, no Ministerstvo výstavby, ktoré v tom čase patrilo SMK, nemalo na riešenie cesty žiadny vplyv. 

Nepodarilo sa nám však zistiť, či prebiehali nejaké stretnutia medzi B. Bugárom a Ľ. Vážnym, počas ktorých by bol riešení tento problém.

Súčasná situácia: Na tlačovej konferencii, ktorá sa konala 9. februára 2012 uviedol štátny tajomník ministerstva dopravy Árpád Érsek, že rýchlostná cesta R7 smerujúca z Bratislavy na juh Slovenska by sa mohla začať stavať na jeseň roku 2013 a konkrétne by to mal byť úsek od Bratislavy do Dunajskej Lužnej. Taktiež uviedol, že za jeho pôsobenia vo vláde I. Radičovej sa vybralo vhodné trasovanie a spustili sa projektové práce.

Dátum zverejnenia analýzy: 05.03.2012
success
error