DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Béla Bugár

MOST-HÍD

Poďme na tie stimuly, pán predseda, aj my to máme v programe, lebo tie skúsenosti napríklad teraz so Samsungom, žiada 28 miliónov, lebo ináč odíde.

Béla Bugár, Robert Fico, Pavol Hrušovský, Robert Kalinák - 05.03.2012
Neoveriteľné

Program strany Most-Híd obsahuje nasledujúcu pasáž:

"Podporu podnikania sústrediť na 
malé a stredné podniky, ktoré tvoria 
chrbtovú kosť ekonomiky. Zaviesť 
vzdelávacie a ekonomické stimuly pre 
malé a stredné domáce podniky, ktoré sa vďaka svojej flexibilite najrýchlejšie prispôsobia zmeneným podmienkam a sú zdrojom tvorby nových 
pracovných miest v regiónoch."

23. februára Pravda uverejnila správu podľa ktorej skutočne spoločnosť Samsung žiada od vlády investičnú pomoc vo výške 28 mil. eur vo forma úľavy na daniach, určenú na modernizáciu svojho závodu v Galante.

Hovorca prezidenta SR, M. Trubač sa po stretnutí s predstaviteľmi Samsungu vyjadril, že "v žiadnom prípade nepadlo ani slovo o tom, že Samsung chce odísť zo Slovenska. Práve naopak, Samsung na Slovensku sústredil svoje logistické centrum a má záujem o túto investíciu, ale žiada investičný stimul." 

V rozpore s týmto tvrdením sa vyjadrila Radičová, podľa ktorej v jednaniach so Samsungom o ďalších investičných stimuloch padla aj možnosť odchodu.

Výrok Bélu Bugára hodnotíme ako neoveriteľný. Samsung skutočne žiada dodáciu a možnosť jeho odchodu je aj podľa premiérky v hre. O tom, ako prebiehajú jednania však informácie nemáme.

Dátum zverejnenia analýzy: 05.03.2012
success
error