DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

V čom sme sa mýlili v prípade Malinová? V čom sme sa mýlili? No jedna vec je určite uzatvorená, že to, čo tvrdila pani Malinová sa nestalo.

Ján Figel vs. Robert Fico - 05.03.2012
Neoveriteľné

Podľa chronológie prípadu Hedvigy Malinovej uverejnenej na portáli SME bola Hedviga napadnutá 25. auguste 2006. Už 11. septembra polícia ukončila vyšetrovanie, s odôvodnením, že študentka  útok iba predstierala. Na tlačovej konferencii 12. septembra, krátko po začatí vyšetrovania, obvinil bývalý minister vnútra pán Kaliňák (SMER), Hedvigu Malinovú, že si celý incident vymyslela. Rovnaký postoj zastáva SMER doteraz.
14. mája 2007 prokuratúra Malinovú obvinila z krivej výpovede.
Hedviga Malinová sa v roku 2010 obrátila na Európsky súdny dvor pre ľudské práva a obžalovala SR z chýb vo vyšetrovaní a nespravodlivého procesu. Spor by mal byť na základe vôle oboch sporných strán ukončený zmierom, ten však ešte stále nie je ESĽP odsúhlasený a teda nie je platný.
Generálna prokuratúra SR naďalej pokračuje vo vyšetrovaní prípadu Hedvigy Malinovej a nie je známe, kedy vyšetrovanie skončí. Z tohto dôvodu nie je možné odpovedať na otázku pána Fica : V čom sa SMER v tejto kauze mýlil.

Dátum zverejnenia analýzy: 04.03.2012
success
error