DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Mikloš

SDKÚ-DS

Problém je stále v tom, že značná časť (vrátiek DPH, ktoré zabezpečuje Finančná správa SR pozn.) sa musí asi zo 40% sa to musí robiť ručne, zo 60% to už beží v tom novom informačnom systéme.

Ivan Mikloš, Jozef Kollár, Peter Kažimír - 27.02.2012
Neoveriteľné

Finančné riaditeľstvo také konkrétne ako Ivan Mikloš byť nechcelo. Detaily o fungovaní systému malo spresniť až v pondelok 27. februára. „V pondelok dáme oficiálne stanovisko,“ povedala hovorkyňa finančného riaditeľstva Miroslava Slemenská. Žiadne stanovisko však Finančné riaditeľstvo v tento deň neuviedlo.
V pondelok bol systém kontrolovaný finančným parlamentným výborom. Dôležitú úlohu na stretnutí výboru zohral Najvyšší kontrolný úrad a to aj napriek tomu, že rovnako zatiaľ nemá vyjadrenie Finančného riaditeľstva (FR) SR ku skutočnostiam, ktoré úrad zistil. "Najvyšší kontrolný úrad dnes odovzdal takzvaný čiastkový protokol," povedal Ján Jasovský, predseda NKU, ktorý o zisteniach úradu dnes neverejne informoval členov výboru. Oficiálne údaje však momentálne v tomto časovom horizontze pre demagog.sk overiteľné nie sú.

Dátum zverejnenia analýzy: 26.02.2012
success
error