DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Lucia Žitňanská

MOST-HÍD

Viete, že šéfka hmotných rezerv odstúpila, viete, že znalec je už vyškrtnutý zo zoznamu znalcov

Marek Madaric vs. Lucia Žitnanská - 20.02.2012
Pravda

Po prevalení kauzy platinové sitká sa 2. novembra 2011 rozhodla odstúpiť predsedníčka Správy štátnych hmotných rezerv, Eva Hrinková. Ako uvádza SITA a TASR vláda túto abdikáciu prijala, nariadila zrušiť kúpnu zmluvu na predaj platinových sitiek a zastavila predaje v Správe štátnych hmotných rezerv.


Taktiež je pravda, že  znalec bol vyškrtnutý zo zoznamu znalcov. Podľa Hospodárskych novín to potvrdila Lucia Žitňanská na tlačovej konferencii, ktorá sa konala 16. februára 2012: "Dospela som aj ja k záveru, že je na mieste najprísnejšia sankcia, a to vyčiarknutie zo zoznamu znalcov plus finančná sankcia 1200 eur. Rozhodla som o rozklade znalca tak, že potvrdzujem prvostupňové rozhodnutie. Dopustil sa závažných pochybení so závažnými dôsledkami. Prípad podkopáva dôveru verejnosti v zmysel znaleckej činnosti, takéto konanie nesmie byť tolerované."

Výrok hodnotíme ako pravdivý, pretože šéfka Správy štátnych hmotných rezerv naozaj odstúpila a takisto bol súdny znalec vyškrtnutý zo zoznamu znalcov.

Dátum zverejnenia analýzy: 19.02.2012
success
error