DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Mikloš

SDKÚ-DS

Moderátor: "Len pán Krnáč povedal, že o tom probléme na rozdiel od vás, zdá sa, že sa dozvedel len v tých uplynulých dňoch." IM: Nie. Ja komunikujem aj s pánom Krnáčom. Naposledy som sa s ním stretol včera. Tvrdí, že toto bolo vytrhnuté z kontextu, pretože hovoril o nejakom konkrétnom probléme, o ktorom sa dozvedel v uplynulých dňoch. Bolo to medializované tak, ako to bolo.

Ivan Mikloš vs. Peter Kažimír - 20.02.2012
Nepravda

Igor Krnáč na tlačovke 17. februára odpovedal na otázku, prečo až v tento deň chce urobiť nejaké rázne rozhodnutie vedenia ohľadne neudržateľnosti situácie aj napriek tomu, že ten problém tu je od januára. Na otázku opovedal: "Pretože až dnes som fyzicky ja bol informovaný o tom, že určité časti systému nie sú dostatočne funkčné." (17:25) Údajne sa túto skutočnosť dozvedel práve 17. februára na pobočke daňového úradu Bratislava. 

Otázka novinára zjavne poukazuje na nefunkčnosť celého systému, nielen na nejaké čiastkové problémy. Podľa nášho názoru tak tento výrok nemohol byť vytrhnutý z kontextu, keďže I. Krnáč odpovedal priamo na túto otázku.

Politická dohra bolo odvolanie Igora Krnáča z funkcie šéfa finančného úradu. Ivan Mikloš ako dôvod uviedol nezvládnutie úloh vo finančnej správe.  

Dátum zverejnenia analýzy: 19.02.2012
success
error