DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pavol Hrušovský

KDH

Ja som už predtým na tlačovej konferencii hovoril o tom, že takéto uznesenie považujeme za prázdne gesto, ktoré nerieši a nevyrieši tento problém nevymenovania generálneho prokurátora, ktorého kandidáta NR SR legitímne zvolila.

Pavol Paška, Pavol Hrušovský, Richard Sulík - 13.02.2012
Nepravda

Bohužiaľ sa nám nepodarilo nájsť informáciu o tom, že by KDH vyjadrilo svoj postoj k hlasovaniu o výzve prezidentovi I. Gašparovičovi, aby vymenoval J. Čentéša za generálneho prokurátora ešte predtým ako došlo k samotnému hlasovaniu o tom.

V neprospech výroku P. Hrušovského svedčí fakt, že bývalí koaliční partneri boli následne nemilo prekvapení, keď sa dozvedeli, že za návrh hlasovalo len 5 členov KDH. Mikuláš Dzurinda sa vyjadril, že je vo vzťahu k výsledku znepokojený

Je pravda, že P. Hrušovský sa vyjadril o tejto snahe ako o geste, ktoré nič nevyrieši, avšak takto sa vyjadril až následne po hlasovaní o návrhu.

"Uznesenie bolo len prázdne gesto. Nebolo riešením na to, aby prezident rozhodol s definitívnou platnosťou, či vymenuje alebo nie pána Čentéša za generálneho prokurátora."

neviem ci nepravda, pravda, neoveritelne????

Dátum zverejnenia analýzy: 12.02.2012
success
error