DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Mikloš

SDKÚ-DS

Toto je dokument Prezídia PZ z januára 2010, ktorý svedčí o tom, že sa vyšetrovali konkrétne podozrenia voči pani Bubeníkovej, uzavrelo sa to s tým, že sa nezačalo trestné stíhanie, pretože sa nepotvrdili tieto podozrenia.

Daniel Lipšic; Ivan Mikloš vs. Jozef Kollár - 06.02.2012
Pravda

Túto skutočnosť potvrdzuje aj bývalý šéf Úradu boja proti korupcii J. Šátek, ktorý na svojom blogu hodnotí postup polície pri vyšetrovaní kauzy Gorila.

Bez ohľadu na to, že J. Šátek hodnotí tento postup polície ako nezákonný, svojimi slovami potvrdzuje, že polícia sa niektorými podozreniami zo spisu Gorila zaoberala. Nebolo začaté trestné stíhanie, pretože ako on vraví:

"Z tohto neštandardného postupu, ktorý možno kvalifikovať aj ako nezákonný, bolo dňa 21.1.2010 operatívnym pracovníkom spracované tzv. „Vyhodnotenie bez podnetu na trestné stíhanie“ pod č.j. PPZ-106-14/BPK-Z-OPC-2009."

"Zároveň je treba uviesť, že „operatívne preverovanie“ sa vykonávalo len v troch skutkoch."

"Medzi preverovanými skutkami bola korupcia v súvislosti s privatizáciou výrobnej haly v Medzilaborciach, výberovým konaním pri predaji akcií Poprad PVS a podozrenie z úplatku 200 mil. Sk pre A. Bubeníkovú cez platby za fiktívnu analýzu od finančnej skupiny Penta."


Dátum zverejnenia analýzy: 05.02.2012
success
error