DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Daniel Lipšic

Nová väčšina

Celkom určite to bolo organizované (výtržnosti počas protestov pozn.), minimálne títo futbaloví chuligáni z Trnavy a zo Slovanu, z Bratislavy sa organizovali zjavne. To nebolo nejaké náhodné stretnutie na ulici.

Daniel Lipšic; Ivan Mikloš vs. Jozef Kollár - 06.02.2012
Neoveriteľné

Oficiálne výzvy na zorganizovanie skupín, účelom ktorých by bolo úmyselne narušiť priebeh protestného zhromaždenia z 3. februára 2012 sa nám nepodarilo nájsť.

Práve naopak, fanúšikovia ŠK Slovan na obvinenia politikov a médií reagujú na jednej zo stránok fanúšikov Slovanu (www.ultraslovan.sk). Od útokov sa dištancujú a svoje stanovisko uvádzajú v článku s názvom "Vyjadrenie chuligánov ŠK Slovan Bratislava".

Základný postoj je vyjadrený týmito slovami:
"Nechceme a ani sa nebudeme vyjadrovať k zákroku polície či už bol adekvátny alebo nie, keďže sa nás netýkal. Rovnako však žiadame, aby sme neboli v súvislosti s týmito udalosťami mediálne pranierovaní, keďže s nimi nemáme nič spoločné. Ak sa náhodou v dave vyskytli chuligáni alebo fanúšikovia Slovana, neboli tam ako organizovaná skupina, ale ako radoví občania Slovenskej republiky, ktorí mali potrebu vyjadriť sa proti tomu, čo sa v našej spoločnosti deje a s čím nesúhlasia."

Fanklub Spartaku Trnava na tieto vyjadrenia nereagoval.

Skutočnosť, či sa protestov zúčastnili aj fanúšikovia jednotlivých klubov a či boli vopred organizovaní nie je možné potvrdiť. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný.


Dátum zverejnenia analýzy: 05.02.2012
success
error