DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Pokiaľ ide o priestupkovú imunitu, my sme im pomohli už niekoľko krát.

Béla Bugár vs. Robert Fico - 30.01.2012
Nepravda

V 10. augusta 2010 na štvrtej schôdzi parlamentu bol predložený vládny návrh ústavného zákona týkajúci a obmedzenia trestnoprávnej a priestupkovej imunity. Poslanci SMER-SD hlasovali v treťom čítaní proti a ostatní sa zdržali, jeden poslanec SMERu bol neprítomný. 

18. septembra 2010 sa konalo referendum , ktoré obsahovalo otázku zúženia poslaneckej imunity. SMER-SD bol v otázke podpory zúženia imunity zdržanlivý. "Robert Fico zdôraznil, že strana Smer-SD nevidí žiaden dôvod rokovať o tomto návrhu ústavného zákona pred konaním referenda vyhláseného na 18. septembra 2010, v ktorom majú ľudia rozhodovať aj o poslaneckej imunite," uviedol koncom júla riaditeľ odboru komunikácie Smeru-SD Erik Tomáš. Referendum bolo neplatné.

31. mája 2011 sa koalícii podarilo posunúť novelu zákona o priestupkoch, ktorá by zrušila priestupkovú imunitu do druhého čítania. Strana SMER-SD hlasovala proti spolu so SNS. 

Na posledne schôdzi parlamentu 31. januára 2012 by sa malo hlasovať o novele zákona o priestupkoch, ktorá ruší priestupkovú imunitu. Predseda poslaneckého klubu strany SMER-SD Pavol Paška ani 29. januára nechcel prezradiť ako budú poslanci hlasovať za tento návrh zákona o priestupkoch.

Dátum zverejnenia analýzy: 29.01.2012
success
error