DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Raši

Hlas

Dovolil by som si ešte jeden veľmi dôležitý fakt, keď sme hovorili o podcenení situácie zo strany ministra zdravotníctva, dovoľte mi naozaj krátku vetu, ktorú zverejnil na internete a na sociálnych sieťach bývalý generálny riaditeľ sekcie zdravia, čiže ten, ktorý je priamo zodpovedný za zdravotnú starostlivosť, ktorý bol u pána ministra Uhliarika a citujem, je to adresované pánovi ministrovi: "možno ti pomôže, ak si spomenieš na moje naliehavé varovania z jari toho roku. Boli zbytočné. Preto som ti dal v júni výpoveď na ministerstve. Nie že si neurobil revíziu, ty si si svoju politiku hnal do krajnosti."

Viliam Novotný, Richar Raši, Marián Kollár, Ivan Uhliarik - 05.12.2011
Pravda

Píše Doc. MUDr. Tibor Hlavatý, PhD. (diskusia str. 155):


Píšem Ti ako Tvoj bývalý generálny riaditeľ sekcie, kolega lekár, ako aj člen hnutia, ktoré Ti dalo dôveru. Tento list sa Ti nebude páčiť.
Blahoželám Ti k súčasným "víťazstvám". Poslať vojakov s bajonetmi na lekárov za to, že žiadajú hrubú hodinovú
mzdu 6 (slovom šesť) euro pre mladého lekára a 12 (slovom dvanásť) euro pre neurochirurga, považujem za ťažko prekonateľné zlyhanie kresťanského politika.
Tie úspešne odpublikované vedrá mediálnych neprávd, poloprávd a "nedorozumení" v réžii Tvojho komunikačného odboru (Ahojte Katka, Roman aj Tomáš) sú už len čerešničkou na torte Tvojho "úspechu". Určite si budeš ešte dlho klásť otázku, prečo to muselo dospieť do tohto stavu?
Možno Ti pomôže, ak si spomenieš na moje naliehavé varovania z jari tohto roku. Boli zbytočné. Preto som Ti dal v júni výpoveď na ministerstve. Nie, že si neurobil revíziu, Ty si "svoju" politiku hnal do krajnosti. Qui bono?
Viem, že v takýchto situáciách zvykne človeka veľmi hrýzť svedomie, je to daň za pýchu. A bude to bolieť dlho.
Milý Ivan, možno si to ešte neuvedomuješ, ale práve pochovávaš ideály kresťansko-demokratického hnutia v priamom prenose.
Za asistencie kamier, s bajonetmi namierenými proti lekárom .....kvôli 6 eurám na hodinu!
Ešte raz Ti blahoželám, dúfam, že si na seba hrdý.
tibor hlavatý (Doc. MUDr. Tibor Hlavatý PhD-LFUK Bratislava)

Otovrený list Tibora Hlavatého bol zverejnený na viacerých servroch, ako príklad uvádzame len jeden z nich. 

Dátum zverejnenia analýzy: 04.12.2011
success
error