DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Raši

Hlas

Viete, tieto otázky a otázniky boli dávané pravideľne a boli stavané pravideľne nielen na výbore, ale aj v parlamente, v rozprave, keď sa prejednávala transformácia nemocníc, keď sa prejednávali ostatné zákony, kde sme upozorňovali, že je to problém nielen lekárov, ale majú s tým problém aj občania, však máme tu petíciu takmer sto tisíc občanov, ktorí boli proti transformácii nemocníc. (odpoveď na otázku moderátorky: hovoríte o jasnej zodpovednosti vlády, samotná vláda má povinnosť rokovať v takýchto krízových situáciach, nemohol možno aj parlament ako kontrolný, možno aj váš kontrolný výbor trošku viac zasiahnuť a upozorniť, že to mohlo skončiť až tak ďaleko?, pozn.)

Viliam Novotný, Richar Raši, Marián Kollár, Ivan Uhliarik - 05.12.2011
Neoveriteľné

V auguste 2011 sa skutočne spustila petícia proti transformácií nemocníc s cieľom vyzbierať do konca septembra stotisíc podpisov. Informáciu o tom, koľko podpisav sa nakoniec podarilo nazbierať sa nám nepodarilo overiť. 


Je pravdou, že R. Raši dlhodobo kritizoval a upozorňoval na problémy spojené s transformáciou nemocní. Exminister zdravotníctva a poslanec Smeru Richard Raši tvrdil (14. novembra 2011), že zmena na akciovky je základom pre privatizáciu nemocníc. R. Raši predložil (14. novembra) do NR SR návrh na zastavenie transformácie nemocníc, no tento návrh neprešiel.

Informáciu o tom, že by na potrebu intenzívnejších rokovaní s LOZ Raši upozorňoval na výbore a v parlamente sme nenašli. Výrok tak hodnotíme ako neoveriteľný .

Dátum zverejnenia analýzy: 04.12.2011
success
error