DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Raši

Hlas

Veď 3 mesiace, 2 mesiace, mesiac pred výpoveďami lekárov, aj 2 dni pred výpoveďami lekárov, 29.11. pán minister povedal, že akútna aj plánovaná starostlivosť bude zabezpečená.

Uhliarik, Kollár, Novotný, Raši, Pažitný - 05.12.2011
Pravda

Podarilo sa nám nájsť nasledovné informácie o vyjadreniach Uhliarika:


29. septembra 2011: "Sme pripravení aj na alternatívu ako zabezpečiť zdravotnú starostlivosť bez 2411 lekárov, čo znamená 13 percent všetkých lekárov na Slovensku a asi tretinu lôžkových lekárov". "Zaručujeme skutočne poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre občanov od prvého decembra alebo prvého januára. To je naša úloha," vyhlásil minister."

SITA zo 4. októbra 2011: "Minister zdravotníctva Ivan Uhliarik v utorok po rokovaní s riaditeľmi štátnych nemocníc opätovne zopakoval, že akútna zdravotná starostlivosť bude na Slovensku zabezpečená aj v prípade odchodu viac ako 2 400 lekárov."

SITA z 29. novembra 2011: "Zdravotná starostlivosť na Slovensku bude zabezpečená aj po 1. decembri. Po dnešnom rokovaní parlamentného zdravotníckeho výboru to uviedol minister zdravotníctva Ivan Uhliarik. "Práve preto sa v niektorých rizikovejších obvodoch vyhlásil núdzový stav," povedal minister."


Dátum zverejnenia analýzy: 04.12.2011
success
error