DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ivan Uhliarik

KDH

Situácia na Slovensku je stabilizovaná. Z celkového počtu 96 lôžkových zariadení funguje 80 v normálnom režime. Tak tomu bolo aj doteraz. Tých 16 nemocníc, ktoré sú v núdzovom stave, poskytujú normálny víkendový štandardný režim. Bratislava, Trnava a Žilina, ktoré mali najvážnejšie problémy, tak takisto tam sa poskytuje normálny víkendový režim.

Uhliarik, Kollár, Novotný, Raši, Pažitný - 05.12.2011
Nepravda

Núdzový stav bol zavedený v 16 nemocniciach.

Nie je pravdou, že všetky nemocnice, ktoré sú v núdzovom režime, fungovali tento víkend v štandardnom víkendovom režime.

Napríklad Liptovská nemocnica nebola schopná prijímať pacientov na chirurgické a traumatologické oddelenie ani vykonávať žiadnu akútnu ambulantnú činnosť v týchto odboroch. Vedenie dohodlo poskytovanie ambulantnej i hospitalizačnej urgentnej starostlivosti s popradskou nemocnicou, kam zatiaľ smerujú pacienti z horného Liptova. (TASR, 3. decembra (sobota)

Taktiež nemocnica v Dolnom Kubíne"Chirurgické a ortopedicko-traumatologické oddelenie v dolnokubínskej nemocnici akútne stavy stále neprijíma, pacientov vozia do ružomberskej vojenskej nemocnice."

Vo Fakultnej nemocnici v Trnave je neurologické oddelenie od piatku (2.12) zatvorené. Ostatné oddelenia fungujú normálne.

Dátum zverejnenia analýzy: 04.12.2011
success
error