DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Marian Kollár

Včera aj pani premiérka povedala jasne. Žiadny núdzový stav sa nechystá. Všetko je pripravené na, na zabezpečenie plnej zdravotnej starostlivosti. Teraz som sa dozvedel, že lokálne sa bude vyhlasovať núdzový stav.

Ivan Uhliarik, Marián Kollár, Robert Kalinák, Lubomír Galko - 28.11.2011
Zavádzajúce

Po sobotňajšom mimoriadnom rokovaní vlády premiérka uviedla, že vláda zatiaľ nepristúpi k vyhláseniu núdzového stavu.

Vo svojom vyhlásení povedala, že "zdravotná starostlivosť občanov bude aj po 1.decembri plnohodnotne zabezpečená. Našim záujmom je, aby sme do 1.decembra, vo väčšine prípadov už situáciu pokrytú, vyriešenú máme, pokúsili vyriešiť všetky kritické prípady."

Na tej istej tlačovej konferencii, však aj ona aj minister Uhliarik upozornili na to, že v prípade, že zlyhá tzv. plán B, teda nebude vyriešená situácia vo všetkých nemocniciach, môže sa zvažovať vyhlásenie núdzového stavu v konkrétnych prípadoch zvlášť, teda lokálne.

„Vláda zváži, či je ešte vôbec nutné vyhlásiť stav núdze a keď, v ktorých konkrétnych nemocniciach,“ povedala Radičová. „Aby tí lekári, ktorí sa rozhodli zotrvať, aby neboli postihnutí týmto núdzovým stavom,“ dodal minister zdravotníctva Ivan Uhliarik. Aj ten by však mal trvať len pár dní.

Dátum zverejnenia analýzy: 27.11.2011
success
error