Nestraníci
Veď aj ty si mal zlepenec, trošku menší. A už som ti povedal v Slovenskom rozhlase, že keď som sa zamýšľal nad politickou stranou Smer, no veď jeden z najhlasnejších poslancov tvojich je pán Jariabek, ktorý bol veľký exponent Vladimíra Mečiara a HZDS. Po druhé, máš tam nástupcu Jána ľuptáka, ktorý sa... Predseda Združenia robotníkov Slovenska, pán Kvorka, máš tam bývalého pokladníka SDĽ, pána Richtera. Hlási sa k tebe pán Ftáčnik, hlási sa k tebe pán Wolf. Aké lepidlo si použil?
Jednotlivci, o ktorých Dzurinda hovorí, politicky vzišli z rôznych straníckych zoskupení.
Dušan Jarjabek - poslanec SMER-u, v máji 2005 vystúpil zo strany ĽS-HZDS a vstúpil do strany SMER-SD.
Ján Kvorka - exposlanec SMER-u a v súčasnosti okresný šéf strany SMER v Martine. Kvorka je bývalým podpredsedom Združenia robotníkov Slovenska, ktoré pod vedením Jána Ľuptáka malo za tretej vlády Vladimíra Mečiara zastúpenie v Národnej rade aj vo vládnej koalícii.
Ján Richter - bol vysokým funkcionárom pôvodnej SDĽ (tzv. Migašovskej) pred jej zlúčením so stranou SMER. Bývalý pokladník SDĽ sa po zlúčení stal generálnym manažérom SMER-u-SD. Dnešná SDĽ sa od tejto osoby dištancuje a označuje ho ako človeka, ktorý stranu a jej meno "tuneloval".
Milan Ftáčnik - primátor hlavného mesta, zvíťazil v komunálnych voľbách síce ako nezávislý kandidát, ale s podporou SMER-u. Nezávislosť M.Ftáčnika, ktorú po svojom zvolení zdôrazňoval tým, že chce byť "primátorom pre všetkých Bratislavčanov", možno spochybniť, pretože je zároveň poslancom Bratislavského samosprávneho kraja za stranu SMER-SD.
Jaroslav Volf - bol predsedom SDSS (Sociálnodemokratickej strany Slovenska), ktorá sa stala od roku 2005 súčasťou strany SMER. Tá sa následne premenovala na SMER-SD. Spojením SMER-u, SDSS a SDĽ sa tak zjednotila slovenská ľavica.