DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Erika Jurinová

OĽaNO

...pán Štefunko už má niekoľkoročnú tradíciu vytvárania takých podobných konferencií, ktoré sú naozaj zamerané najmä na rozvoj prostredia start-upového práve na Slovensku.

Jurinová vs. Pellegrini o zahranicnej politike, športe a konferencii Tech Match - 19.10.2015
Pravda

Ivan Štefunko je niekoľkonásobný podnikateľ a podnikateľský anjel (investor, kt. zhodnocuje investovaním do projektov iných podnikateľov v ranom štádiu rozvoja ich podnikania), ktorý založil niekoľko spoločností s regionálnou aj celosvetovou pôsobnosťou, vrátane Monogram Technologies, Pelicantravel.com, Euractiv.sk a wineshop.sk. Je spoluzakladateľom Neulogy Ventures, bratislavskej poradenskej spoločnosti zameranej na manažment vedy, inovácie a začínajúce technologické firmy.

Neulogy Ventures investuje najmä v oblasti informačných a komunikačných technológií, energetiky a medicínskej diagnostiky, ale aj v iných sektoroch podľa záujmu. Ich fondy sa v súčasnosti zameriavajú na spoločnosti založené alebo pôsobiace na Slovensku.

V podnikateľskej sfére Štefunkovi prischla prezývka krstný otec start-upov. Je spoluzakladateľom každoročnej (od roku 2011) súťaže Startup Awards, výročného odovzdávania ocenení pre inovatívne firmy založených na Slovensku a ich nápady.

Dátum zverejnenia analýzy: 18.10.2015
success
error