DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Ak ide o vyjadrenie nejakej inštitúcie, tak v takom prípade sú oficiálne protesty nielen my, ale aj Česká republika oficiálne protestovala proti tomu, čo bolo odvysielané.

Predseda vlády o návšteve Ruska - 08.06.2015
Pravda

Rossija 1 odvysielala 23. mája dokument, kde hovorí, že invázia krajín Varšavskej Zmluvy do Československa z roku 1968 zabránila vstupu vojsk NATO na územie ČSSR. Ministerstvo zahraničných vecí vydalo vyhlásenie, kde protestuje voči obsahu filmu. Český minister zahraničných vecí Lubomír Zaorálek taktiež odsúdil obsah sporného dokumentu a dokonca si pozval ruského veľvyslanca,aby s ním problém prediskutoval. Výrok hodnotíme ako pravdivý. 


Premiér Fico v diskusii ďalej špecifikoval, že dokument odsúdilo Ministerstvo zahraničných vecí, ktoré skutočne vydalo vyhlásenie k obsahu dokumentu. Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák sa o dokumente rozprával aj so svojim ruským kolegom Sergejom Lavrovom, ktorý mu poďakoval za upozornenie, no vysvetlil mu, že obsah televízie nekontrolujú. Vpád vojsk Varšavskej zmluvy do Československa už v minulosti odsúdil bývalý ruský prezident Boris Jeľcin a aj súčasný prezident, Vladimír Putin.

Dátum zverejnenia analýzy: 07.06.2015
success
error