DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

A hovorím to preto, lebo takýto tí veľkí s prepáčením intelektuáli, ktorí tak často píšu na sociálne siete denníka SME, spustili takú diskusiu o jeho ochorení, že sám denník SME musel svojim čitateľom na internetovej stránke zakázať diskusiu, jednoducho zrušil diskusiu, pretože želali Gašparovičovi všetko, len nie dobré. Len nie dobré.

Predseda vlády o návšteve Ruska - 08.06.2015
Pravda

Predseda vlády Robert Fico vo svojom tvrdení poukazuje na článok, ktorý vydal denník SME na svojom internetovom portáli v predchádzajúcom týždni. Článok, ktorý bol publikovaný pod názvom "Exprezidenta Gašparoviča operovali na onkológii" mal informovať verejnosť o zákroku, ktorý musel bývalý prezident Ivan Gašparovič podstúpiť a o jeho pokračujúcom zdravotnom stave. Robert Fico správne tvrdí, že po publikovaní tohto článku sa začala diskusia obsiahujúca aj negatívne komentáre čitateľov na adresu exprezidenta Ivana Gašparoviča. Ku konkrétnym komentárom sme sa však nedostali a to z toho dôvodu, že denník SME uzavrel diskusiu pre: "Opakované porušenie kódexu", ako je uvedené aj pod samotným článkom. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Skutočnosť, že diskusia obsahovala spomínané negatívne príspevky potvrdzujú aj komentáre niektorých čitateľov uverejnené pod tým istým článkom publikovanom na facebook-ovej stránke denníka SME, kde niektorí čitatelia označujú príspevky až za "nenávistné". 
Dátum zverejnenia analýzy: 07.06.2015
success
error