DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

V prvom čítaní tento zákon prešiel (ústavný zákon o vode, pozn.). Keďže rozprava je ukončená a bude sa hlasovať o zákone v utorok.

Predseda vlády o ekonomike, plyne a vode - 20.10.2014
Pravda

Výrok označujeme ako pravdivý, nakoľko rozprava k druhému čítaniu návrhu zákona o ktorom Robert Fico hovorí bola v čase diskusie skutočne vyhlásená za ukončenú a návrh očakával hlasovanie.

Vládny návrh ústavného zákona, ktorým sa dopĺňa Ústava Slovenskej republiky č. 460/1992 Zb. a ktorý pojednáva o vývoze pitnej vody prešiel prvým čítaním dňa 10. septembra 2014. Za posunutie zákonu do druhého čítania hlasovalo 83 poslancov SMERu - SD z celkového počtu 83 prítomných poslancov. Ostatní poslanci sú v tomto hlasovaní evidovaní ako neprítomní.
V prvom čítaní sa rokuje o návrhu zákona ako celku, pozmeňujúce návrhy sú podávané počas druhého čítania. Rozprava o zákone prebehla v piatok 17. októbra, pričom pozmeňujúce a doplňujúce návrhy boli podané Róbertom Pucim (SMER - SD), Mikulášom Hubom (nezávislý), Ľudovítom Kaníkom (SDKÚ - DS) a Jánom Mičovským (OĽaNO). Podpredsedníčka NR SR Erika Jurinová prehlásila (17. októbra 12:16:25 - 12:17:20) rozpravu za ukončenú a hlasovanie o návrhu zákona ako aj jeho pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhoch by skutočne malo prebehnúť neskôr počas 39. zasadania NR SR.

Dátum zverejnenia analýzy: 19.10.2014
success
error