DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

O Marošovi Šefčovičovi sa povedalo, že jeho híring v oblasti dopravy bol pravdepodobne najlepší.

Predseda vlády o ekonomike, plyne a vode - 20.10.2014
Pravda

Šefčovičovo vystúpenie na híringu v oblasti dopravy bolo viacerými zdrojmi hodnotené ako veľmi úspešné a pozitívne hodnotené. Jeho výkon na híringu bol označený aj ako pôsobivý.  Slovenský eurokomisár bol taktiež hodnotený ako jeden z najlepších kandidátov. Na základe týchto skutočností je výrok možné hodnotiť ako pravdivý.

Pre úplnosť dodávame, že Šefčovičov híring v oblasti energetiky sa odohral 20. októbra vo večerných hodinách.


EuropeanVoice, 10. októbra 2014:

“As you know, Mr Šefčovič had a very successful hearing on 30 September 2014, following which the TRAN Committee gave a very positive and consensual evaluation of his aptitude to be a member of the college of commissioners and of his possession of the necessary personal and professional skills, as well as political determination, to carry out the specific tasks assigned to him,” Cramer writes. “We therefore trust that any possible reshuffle of your team will not involve Mr Šefčovič who has clearly demonstrated during his hearing a clear political vision for the future development of EU transport policy."

Šefčoviča veľmi pozitívne hodnotil aj Teplička člen EP za ALDE (Šefčovič je nominant Socialistov).

Pozitívne hodnotenie dostal aj od frakcie Zelených, keď mu udelili 7 bodov z 10. Túto známku dostalo niekoľko kandidátov. Len Dimitris Avramopoulos dostal od Zelených vyššiu známku (7,5).

Dátum zverejnenia analýzy: 19.10.2014
success
error