DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

My sme dali dopredu verejný prísľub, že keď sa dajú štyri z piatich pravicových strán dokopy, v záujme toho, aby išli spoločne, lebo videli sme, ako sú rozhádané, tak že sa vtedy pridáme. (pozn. v podpore kandidáta na starostu)

Politiky strán Siet, SaS, SMK a OLaNO - 13.10.2014
Pravda

Výrok je pravdivý, keďže OĽaNO skutočne na svojej internetovej stránke zverejnilo verejný prísľub ohľadom komunálnych volieb 2014.

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti dalo prísľub, že v prípade, ak sa dohodnú aspoň 4 z týchto piatich parlamentných strán KDH, SDKÚ – DS, SAS, MOST-HÍD a NOVA, je ochotné takúto koalíciu na primátora  a poslancov podporiť.

OĽaNO podporí približne v 20 slovenských mestách široké pravicové koalície. "Dali sme verejný prísľub, že ak sa v meste dajú dokopy štyri z piatich parlamentných opozičných strán, pridáme sa," vysvetlil Matovič. (TASR)

Tento prístup sa dá pozorovať na podpore pravicových kandidátov v Bratislave kde sa OĽaNO pridalo do Bratislavskej občianskej koalície s ďalšími šiestimi pravicovými stranami. Koalíciu tvoria KDH, OĽaNO, Zmena zdola, Demokratická únia Slovenska, NOVA, OKS, Konzervatívni demokrati Slovenska, SMK a nezávislí občianski kandidáti.

Dátum zverejnenia analýzy: 13.10.2014
success
error