DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Igor Matovič

OĽaNO

Smerácky valec nám blokuje všetky naše návrhy, hoci sme najaktívnejší poslanecký klub. Predložili sme v podstate, náš klub predložil viacej návrhov zákonov za tie dva a pol roka, ako všetky ostatné opozičné kluby dokopy. Neprešlo nám nič, lebo jednoducho, lebo Smer.

Politiky strán Siet, SaS, SMK a OLaNO - 13.10.2014
Neoveriteľné

Poslanci OĽaNO patria skutočne k najaktívnejším v Národnej rade SR. Nakoľko sa však na stránke NR SR uvádzajú len štatistiky celkového počtu návrhov zákonov, nie štatistiky pre jednotlivé poslanecké kluby, výrok hodnotíme ako neoveriteľný.

NR SR publikuje (.rtf) len štatistiku celkového počtu návrhov zákonov za celú NR SR. Bližšie štatistiky o konkrétnych poslaneckých stranách dostupné nie sú.

Vychádzajúc zo správy TASR bol ku dňu 22. júla 2014 najaktívnejším poslanec Alojz Hlina - za posledné volebné obdobie predložil až 55 návrhov, hneď za ním nasledoval ďalší poslanec OĽaNO Miroslav Kadúc so 46 návrhmi. V prvej desiatke sa k danému dátumu nachádzali ešte ďalší 4 poslanci OĽaNO, a v priemere mali najviac návrhov na jedného poslanca. Nepodarilo sa nám však nájsť informácie o tom, či malo OĽaNO predložených viac návrhov ako ostatné opozičné kluby dohromady, ani to, že či im neprešiel žiaden z ich návrhov.

Dátum zverejnenia analýzy: 13.10.2014
success
error