DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

József Berényi

SMK

S pánom Bauerom taktiež už dlhé roky, ešte desať rokov dozadu, keď bol prvýkrát, už si nepamätám presne kedy, primátorom, tak vtedy sme ho podporili.

Politiky strán Siet, SaS, SMK a OLaNO - 13.10.2014
Pravda


Výrok hodnotíme ako pravdivý, pretože zatiaľ čo pri svojej prvej kandidatúre Rudolf Bauer nebol podporovaný priamo SMK (nakoľko táto ešte neexistovala), bol podporovaný jednou zo strán z ktorých SMK neskôr vznikla.

Prvý krát kandidoval Rudolf Bauer do pozície primátora Košíc už v roku 1993, kedy vo voľbách zvíťazil. Podporovaný bol vtedy stranami KDH, MOS, ODÚ a ODS. Práve MOS (Maďarská občianska strana) je jednou zo zakladajúcich strán SMK

Rudolf Bauer následne pôsobil ako viceprimátor mesta Košice, župan košického samosprávneho kraja a ako poslanec NR SR. V súčasnej dobe je starostom mestskej časti Košice - Západ. Pri voľbách na túto pozíciu bol opäť podporovaný SMK-MKP, spolu so stranami SDKÚ-DS, KDH, KDS, OKS a DS. V nasledujúcich voľbách je podporovaný stranami KDH, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SMK-MKP, OKS, DS a OBYČAJNÝ ĽUDIA a nezávislé osobnosti. 

Dátum zverejnenia analýzy: 13.10.2014
success
error