DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Richard Sulík

SaS

Fakt je ten, že vo všetkých podstatných hlasovaniach som hlasoval proti resp. inak ako hlasovala frakcia ALDE, či už išlo o Junckera ako šéfa komisie, či už o Schulza ako šéfa europarlamentu.

Politiky strán Siet, SaS, SMK a OLaNO - 13.10.2014
Neoveriteľné

Demagog.sk nezistil výsledky hlasovania frakcie Európskych liberálov a demokratov za Európu pri voľbe predsedu Európskej komisie, ktorým sa stal Jean - Claud Juncker. Rovnako sa nám nepodarilo zistiť výsledky hlasovania tejto frakcie v rámci voľby Martina Schulza za predsedu Európskeho parlamentu. Výsledky hlasovanie žiaľ boli nedostupné. Výrok preto hodnotíme ako neoveriteľný.


SITA, 12. júla 2014:

Richard Sulík sa vyjadril, že nepodporí kandidáta Jeana-Clauda Junckera vo voľbách do funkcie predsedu Európskej komisie. Väčšina poslancov za ALDE sa rozhodla podporiť Junckera vo voľbách. Avšak konkrétny počet poslancov, ktorí mu odovzdali svoj hlas sa nám nepodarilo zistiť.

15. júla 2014 sa stal novým predsedom EK Jean-Claud Juncker. Za Junckera hlasovala 422 poslancov, 250 bolo proti a 47 sa zdržalo hlasovania.

TASR, 1. júla 2014:

Predsedom Európskeho parlamentu sa 1. júla 2014 stal opätovne Martin Schulz, so ziskom 409 hlasov.

EurActiv, 1. júla 2014:

"V parlamente je veľká väčšina proeurópanov. Práve preto liberáli nepostavili vlastného kandidáta, ale podporili Martina Schulza." Povedala Sylvie Goulard, členka ALDE. Taktiež väčšina hlasovala na Schulza, ale konkrétny počet hlasov sa nám nepodarilo zistiť.

Dátum zverejnenia analýzy: 13.10.2014
success
error