DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Radoslav Procházka

#SIEŤ

Andrej Hrnčiar sa o podporu Smeru neuchádzal, ale povedal Smerákom, že ak odporučia svojim voličom ho voliť, tak že nebude tým voličom Smeru hovoriť, že za žiadnych okolností mňa prosím vás nevoľte, voľte kohokoľvek iného len mňa nie.

Politiky strán Siet, SaS, SMK a OLaNO - 13.10.2014
Pravda

V dohode, ktorú Andrej Hrnciar podpísal so stranou Smer tento rok sa objavuje veta v podobnom znení, ako sa vyjadril Radoslav Procházka. Demagog.SK preto výrok hodnotí ako pravdivý.

Andrej Hrnciar dohodu s vládnou stranou podpísal v septembri a trvá na nej aj po vyhlásení Radoslava Procházku, že Smer treba vymenit. 

Malo sa tak stat pocas rokovania martinského primátora s predstavitelmi Smeru, kde boli za stranu Smer prítomní žilinský župan Juraj Blanár a miestny šéf strany Ján Kvorka. (SME, 10. októbra 2014)

"Oni sa ma opýtali, ci vieme spolupracovat. Ja som povedal, že by to bolo politicky nepriechodné. Potom sa vyjadrili, že by mohli svojim priaznivcom odporucit, aby volili kontinuitu. Povedal som, že ak sa tak stane, verejne takéto odporúcanie prijmem."

Andrej Hrnciar dalej upozornuje, že so Smerom nemá žiadnu dohodu o koalícii, logo strany nemá ani na propagacných materiáloch a podporu mu zatial nevyjadrila ani strana Roberta Fica.
Denník SME sa v danom clánku vyjadril, že má daný dokument k dispozícii. Spomína sa v nom len veta "Zaväzujem sa, že ak strana Smer odporucí svojim volicom, aby ma podporili, verejne to privítam a nebudem hovorit, že o to nestojím."

Dátum zverejnenia analýzy: 13.10.2014
success
error