DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Jozef Mihál

Nestraníci

Zle máte nastavený systém, keď hovoríte, že to tí regionálni. To som vám vyčítal, keď ste to priniesli do Národnej rady niekedy pred dvoma rokmi, že dávate regionálnym bossom moc, ako budú rozhodovať o vysokých peniazoch a budú ich dávať tým, ktorí im pôjdu po ruke v tých regiónoch.

Nezamestnanost na Slovensku - 29.09.2014
Pravda

Podla zdroja Pravda:

 Opozicnému poslancovi za SaS Jozefovi Mihálovi je lúto, že minister práce Ján Richter (Smer-SD) nereagoval v novele zákona o sociálnom poistení na problémy, ktoré priniesla prax.

V aktuálnej novele mu napríklad chýba úprava platenia odvodov z dohôd. Súcasná vláda podla Mihála zaviedla odvody z dohôd s úlavami len pre študentov ci dôchodcov. Ale všetci ostatní platia odvody z dohôd už od príjmu jedného eura.

Toto podla Mihála spôsobuje problémy neziskovým organizáciám, napríklad športovým klubom, ci rôznym centrám volného casu, alebo záujmovým združeniam.

Napríklad, ak športový klub zamestná na dohodu rozhodcu, za zápas mu zaplatí desat eur. Z toho však musí odviest odvody 3,50 eura.

"To možno nie je vela, ale nakopí sa to. A pre neziskovú organizáciu sú to v konecnom dôsledku tisíce eur rocne," argumentoval Mihál. Pýtal sa preto, kde na to má takýto klub vziat peniaze.
Dátum zverejnenia analýzy: 28.09.2014
success
error