DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Všimnite si, pán prezident povedal niečo na summite vo Walese a v tom okamihu sa mu spustila petičná akcia v jeho rodnom meste proti tomu, čo povedal.

Fico vs Figel - 15.09.2014
Pravda

Prezident Kiska na summite NATO vo Walese, ako hlavný predstaviteľ slovenskej delegácie (okrem iného minister zahraničia Lajčák, minister obrany Glváč) ponúkol možnosť vytvorenia muničného skladu v Poprade pre potreby NATO. Tento návrh tlmočil prezident SR, no je vysoko pravdepodobné, že išlo o návrh celej slovenskej delegácie. Proti tomuto návrhu vznikla vzápätí petícia v Poprade. Výrok preto hodnotíme ako pravdivý.

Prezident Kiska na summite NATO vo Walese ako hlavný predstaviteľ slovenskej delegácie (okrem iného minister zahraničia Lajčák, minister obrany Glváč) ponúkol možnosť vytvorenia muničného skladu v Poprade pre potreby NATO. Mala by tam byť aj munícia pre potreby zásahov. Toto centrum však vzniknúť nemusí, a záleží od spojencov či sa tento projekt uskutoční. Návrh však vyvolal negatívne reakcie, primátor Popradu Anton Danko sa postavil proti návrhu, aj keď ešte nie je jasné, čo by sklad presne obsahoval. V Poprade vznikla proti skladu už aj petícia, ktorú zatiaľ podpísalo 3500 ľudí, a žiadajú referendum. 

Dátum zverejnenia analýzy: 14.09.2014
success
error