DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

My kontrolujeme a bolo už aj niekoľko bezpečnostných rád zvolaných kvôli situácii na východnej hranici. V tomto prípade minister Kaliňák tam mal poslanecký prieskum, mal tam poslancov z Národnej rady, ktorí boli pripravení kontrolovať zabezpečenie východnej hranice z pohľadu Schengenu.

Fico o Ukrajine a sankciách - 08.09.2014
Pravda

Je pravdou, že Bezpečnostná rada zasadala k situácii na Ukrajine už niekoľkokrát. Taktiež je pravdou, že v rámci Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť si členovia výboru prezreli zabezpečenie hranice s Ukrajinou. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Bezpečnostná rada SR zasadala v priebehu ukrajinskej krízy niekoľko krát. Tlačové oddelenie Úradu vlády, TASR alebo SITA o tom informovali vo februári, v marci, v apríli, v máji a v júni.

Úroveň ochrany slovensko-ukrajinskej hranice bola jedným z bodov výjazdového rokovania Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť na východe Slovenska. Poslanci NR SR si prezreli cestný priechod vo Vyšnom Nemeckom, pričom cieľom bolo oboznámiť členov výboru s úrovňou ochrany schengenskej hranice.

Dátum zverejnenia analýzy: 07.09.2014
success
error