DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Ráno (štvrtok, pozn.) sme to (návrh 3. balíka sankcií, pozn.) doručili sociálnym partnerom v rámci tripartity a už o 11-tej ráno bolo rokovanie. S potešením som prijal, že postoj vlády bol plne akceptovaný sociálnymi partnermi. Zamestnávatelia, odbory, ZMOS všetci povedali, toto čo hovorí vláda, je v súlade s našimi záujmami.

Fico o Ukrajine a sankciách - 08.09.2014
Neoveriteľné

Je pravdou, že pred rokovaním vlády o sankciách zasadla Tripartita o 11:30 dňa 3. septembra 2014. Demagog.SK nezistil postoje zamestnávateľov, odborov, ZMOSu a iných. Len zástupcovia zamestnávateľov sa vyjadrili negatívne k sankciám a podporili postoj vlády. ZMOS ani odbory (KOZ) nedali žiadne stanovisko. Výrok preto hodnotíme ako neoveriteľný.

Denník Pravda 3. septembra 2014: 

"Zástupcovia zamestnávateľov po rokovaní tripartity podporili postoj premiéra Roberta Fica k sankciám. Sociálni partneri zároveň dodali, že vplyv sankcií, ktoré už v súčasnosti platia, bol zatiaľ na naše firmy len minimálny a o dopadoch prípadného sprísnenia sankcií proti Rusku nechcú špekulovať. Odborári aj zamestnávatelia tvrdia, že ochrana ľudských životov na Ukrajine a mieru, ktorý praje ekonomike, by mali byť prioritou. Vláda ich má podľa dohody informovať o konkrétnom návrhu ďalšieho kola sankcií proti Rusku."

Dátum zverejnenia analýzy: 07.09.2014
success
error