DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Na stretnutí, ktoré sme mali v Paríži pred summitom ráno, rumunský premiér informoval o tom, že koľko tovaru momentálne prechádza cez Turecko, Bielorusko a ďalšie krajiny, ktoré nie sú zapojené do tejto politickej propagandistickej vojny a zdá sa, že embargo, ktoré bolo zavedené na niektoré výrobky, sa veľmi ľahko obchádza, pretože krajiny neposielajú tieto tovary priamo do Ruskej federácie. Jednoducho to reexportujú.

Fico o Ukrajine a sankciách - 08.09.2014
Neoveriteľné

Výrok hodnotíme ako neoveriteľný pretože obsah diskusií zo stretnutia Strany európskych socialistov, ktorého sa Robert Fico aj rumunský premiér Victor Ponta zúčastnili v Paríži 30. augusta, nebol verejne publikovaný. 

Portál euractiv.com však potvrdil, že Bielorusko bolo obvinené z reexportovania poľnohospodárskych produktov z EÚ. Stalo sa tak i napriek tomu, že bieloruský prezident Alexander Lukashenko v auguste Rusku prisľúbil, že takýmto praktikám bude zabraňovať. Ruské noviny Novaya Gazeta údajne informovali o prípadoch predaja kreviet v meste Kursk s označením pôvodu z Bieloruska hoci Bielorusko nemá vlastný prístup k moru. 


Dátum zverejnenia analýzy: 07.09.2014
success
error