DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Ja by som dal do pozornosti trošku teraz to odľahčím ak dovolíte, jeden úžasný film, ktorý sa volá Vrtieť psom, kde bola vymyslená vojna v jednej krajine len preto, aby sa zakryl škandál jedného významného politika a keď sa tá krajina sťažovala, že predsa u nás nie je žiadna vojna, tak dostali odpoveď. Je v televízii, že je u vás vojna? Ak je v televízii, že je u vás vojna, tak je tam naozaj vojna.

Fico o Ukrajine a sankciách - 08.09.2014
Pravda

Robert Fico hovorí o zápletke amerického filmu "Wag the Dog", z roku 1997. Americký prezident ktorý tesne pred voľbami zápasí so sexuálnym škandálom sa rozhodne odviezť pozornosť médií tým, že zinscenuje vojnu v Albánsku. 

Fico hovorí o slávnom výroku hlavnej postavy, ktorý prenesie vetu "Of course there is a war. I saw it on TV." Túto vetu však hlavná postava neprednesie voči protestom z Albánska, ktorá namietajú, že u nich predsa žiadna vojna nie je. Túto vetu povie CIA, ktorá si ho pozve na vypočúvanie. Napriek tomuto drobnému nedostatku hodnotíme výrok ako pravdivý, nakoľko odchýlením od reality si premiér nevylepšuje argumentačnú pozíciu.

Dátum zverejnenia analýzy: 07.09.2014
success
error