DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Kaliňák

SMER-SD

My ich pravidelne robíme, my sme aj zakúpili a ešte rozširujeme tú sieť tzv. mobilných technických kontrol, keď to poviem tak jednoducho, kde sa špecializujeme na brzdné systém hlavne...

Kalinák o bezpecnosti na cestách a volebných kódexoch - 16.06.2014
Neoveriteľné

Podľa dostupných údajov na webovej stránke Ministerstva dopravy Slovenskej republiky, má policajný zbor (. pdf) Slovenskej republiky na vykonávanie cestných technických kontrol v súčasnej dobe šesť mobilných špeciálne upravených vozidiel. Demagog.SK nezistil informáciu o nákupe nových podobných zariadení. Takýto zámer nie je zverejnený vo Vestníku verejného obstarávania. Ministerstvo vnútra má však v pláne nakúpiť stovky automobilov vyššej aj nižšej triedy. Podľa dokumentu z roku 2011, posledné rozšírenie počtu bolo v roku 2009Cieľom EÚ je vytvoriť v rokoch 2010 – 2020 európsky priestor bezpečnosti cestnej premávky. V tejto oblasti sú právomoci najmä na vnútroštátnej úrovni, európske opatrenia sa týkajú technického stavu vozidiel, prepravy nebezpečného tovaru a bezpečnosti ciest. Je prato pravdepodobné, že vzhľadom na cieľ EÚ 2020 príde k rozšíreniu siete mobilnej STK. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný.


Komisia prostredníctvom iného nariadenia navrhuje systém založený na rizikách, pokiaľ ide o cestné kontroly úžitkových vozidiel, aby boli výkonnejšie, s odvolaním sa na smernicu 2000/30/ES zo 6. júna 2000.

Dátum zverejnenia analýzy: 15.06.2014
success
error