DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Monika Beňová

SMER-SD

No a potom to boli (na Výbore pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné záležitosti, pozn.) aj také citlivejšie otázky, určite si ľudia pamätajú, ktoré sa týkali povedzme nejakých perzekúcií vo vzťahu k občanom Slovenskej republiky v iných členských štátoch Európskej únie. Ako boli napríklad Maťko a Samko Boóroví, ako bol prípad chlapčeka, ktorý je síce mimo Európskej únie ale v Egypte, ktorého si tam otec odniesol a mamička sa k nemu Katka Azab nevie dostať.

Flašíková-Benová (SMER-SD) vs Kukan (SDKÚ-DS) - 16.05.2014
Neoveriteľné

Nepodarilo sa nám nájsť konkrétne výstupy z Výboru LIBA pre prípad odobratia detí Ivane Bórovej a o prerokovaní tejto kauzy na pôde EP nehovoria ani mediálne správy - The Daily, Telegraph, či TASR. Podľa wenovín sa Monika Flašíková-Beňová zapojila do do petície organizovanej Luciou Nicholson.

Druhý prípad sa týka Adama Azaba, ani v tomto prípade sme medzi tlačovými správami a pracovnými materiálmi Výboru nenašli konkrétne prerokovanie, potvrdzujúce Flašíkovej výrok. Europoslankyňa sa však v kauze aktivizovala apelovaním na C. Ashtonovú, čo potvrdil denník SME aj Pluska

Dátum zverejnenia analýzy: 13.05.2014
success
error