DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

A boli to rôznorodé pracovné miesta (ponúkané na JobExpo, pozn.). Volkswagen volal ľudí do roboty, dokonca tam boli manažérske pozície. Len 1 200 ľudí prejavilo záujem si nájsť prácu. Len 1 200.

Fico vs Figel - 13.05.2014
Neoveriteľné

 Vo verejných zdrojoch sme však nenašli zverejnený údaj o počte ľudí, ktorí prejavili o uvedené pozície záujem. Výrok hodnotíme ako neoveriteľný. 


Veľtrh práce JobExpo organizovalo aj tento rok Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny a konalo sa v priestoroch Agrokomplex, š.p. v Nitre. Podľa stránky JobExpo, vystavoval aj Volkswagen. To aké pozície ponúkal sme nezistili. Podľa medializovaných informácií, "počas dvojdňového veľtrhu JobExpo 2014 pripravila viac ako stovka slovenských firiem a 16 zahraničných spoločností 13-tisíc reálnych pracovných ponúk." Na stránkach médií ani na stránke samotného podujatia však v čase overovania (13. mája 2014) nebol zverejnený údaj o počte mladých ľudí, ktorí o prácu prejavili záujem. Záverečná správa je zverejnená (.pdf) iba za rok 2013. Aj tu uvádza len počet "návštevníkov", z čoho nie je jasné, či ide o ľudí, ktorí boli len na príslušných podujatiach alebo stánkoch, alebo naozaj prejavili záujem o prácu. 

Dátum zverejnenia analýzy: 11.05.2014
success
error