DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Ján Figeľ

KDH

20. februára bolo rokovanie na parlamentnej pôde, kde boli pozvané všetky parlamentné kluby, predstavitelia z každého klubu. KDH vtedy postavilo zhruba 5 konkrétnych vecí, podmienok, na ktorých nám záleží, ak má vzniknúť seriózny spoločný návrh.

Fico vs Figel - 12.05.2014
Neoveriteľné

Demagog.SK nemá k dispozícii informácie, na základe ktorých by mohol overiť tvrdenie Jána Figeľa o pozvaní všetkých parlamentných klubov a predostretí piatich podmienok KDH. 

Vo februári 2014 KDH predstavilo podmienky, na základe ktorých by podporili spoločný ústavný zákon o zmene v justícii, no informácie kedy a za akých okolností boli tieto podmienky prezentované verejnosti, nie sú dostupné.

SITA, 26. február 2014 (webnoviny.sk)
"Figeľ predstavil päť zásadných podmienok kresťanských demokratov – oddelenie funkcií šéfa najvyššieho súdu a predsedu súdnej rady, zmeniť by sa malo kreovanie súdnej rady, predseda najvyššieho súdu by automaticky nemal byť jej členom. Predsedu súdnej rady by mala voliť samotná rada. Kresťanskí demokrati zároveň presadzujú zrušenie trestnoprávnej imunity sudcov. Návrh na previerky všetkých sudcov, ako ich navrhuje Smer-SD, KDH odmieta."

Dátum zverejnenia analýzy: 11.05.2014
success
error