DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Bol som niekoľko rokov, pán redaktor, predsedom väzenskej komisie a poznám všetky väznice na Slovensku. Dobre viete, že sa neeviduje, kto je Róm a kto nie je Róm, toto sa jednoducho nerobí. Ja Vám garantujem, že každý druhý odsúdený alebo vo výkone trestu odňatia slobody, každý druhý vo výkone trestu odňatia slobody je Róm. Ak si zoberieme, že aká je miera populácie ... ak tu máme 10% obyvateľov približne, rómsku populáciu, a týchto 10% nám tvorí polovičku väzenskej populácie, tak to o niečom jako hovorí. Ja takisto uznávam sociálne korene kriminality.

22.04.2014
Neoveriteľné

Podľa štatistiky Generálneho riaditeľstva väzenskej a justičnej stráže ku 1.marcu 2014 predstavoval počet odsúdených 8615.Na základe Zoznamu utajovaných skutočností uverejňovaných ZVJS patrí Sústreďovanie poznatkov k osobám ku utajovaným skutočnostiam v zmysle § 1 písm.i) j) Zákona č.216/2004 o ochrane utajovaných skutočností .Napriek tomu požiadal Demagog.SK o sprístupnenie informácie spomínaný orgán verejnej správy.

Podľa životopisu bol premiér Fico skutočne v rokoch 1995-2003 predseda Väzenskej komisie pri Ústavnoprávnom výbore Národnej rady Slovenskej rady.

Dátum zverejnenia analýzy: 22.04.2014
success
error