DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Andrej Kiska

Za ľudí

Prochádza prišiel (spoločná tlačová konferencia Kňažka, Prochádzku a Kisku, pozn.) a vyzval svojich voličov voliť a dnes na tlačovej konferencii aj mi jasne vyjadril podporu...

Prezidentské volby 2014 - duely na Markíze a rádiu Expres - 26.03.2014
Pravda

Výrok označujeme za pravdivý nakoľko sa Radoslav Prochádzka skutočne zúčastnil oboch spomínaných konferencii.

Dňa 25. marca 2014 sa na tlačovej konferencii Andreja Kisku vyjadril, že nechce dávať svojim voličom nariadenie koho majú voliť. Prochádza sa však vyjadril k účasti na voľbách. 

,,Voči občanom Slovenskej Republiky a najmä voči svojim voličom mám dosť rešpektu a pokory nato, aby som ich ušetril nejakých akoby zhora dávaných odporúčaní, koho majú voliť. Ja tu dnes nie som preto, aby som ľuďom hovoril, koho si majú vybrať, to vedia najlepšie sami. Teda ak chcete prezidenta, ktorý vám bude zaviazaný niečo reálne urobiť, tak si ho vyberte sami." Občiansky hlas, hlas ľudu, je u nás počuť menej často ako by sme potrebovali. Ale jednou z mála príležitostí kedy ho naozaj počuť je, sú voľby. Sila mandátu závisí od účasti. Podľa mňa nie je jedno kto bude novým prezidentom republiky a rovnako nie je jedno koľko ľudí si ho vyberie.

Dnes 26.3.2014 zvolal vlastnú tlačovú konferenciu do budovy NRSR spoločne s Miroslavom Beblavým a Andrejom Hrnčiarom, kde jednoznačne vyjadril, že v sobotu bude voliť Andreja Kisku. Taktiež pre SME povedal.

,,Ja budem voliť v sobotu Andreja Kisku, pretože som presvedčený, že potrebujeme rovnováhu, že nemôže mať jedna strana všetko v tomto štáte a že moc Smeru potrebuje limity a kontrolu, pretože ich priviedla k veľkej pýche a povýšenectvu."

Dátum zverejnenia analýzy: 25.03.2014
success
error