SMER-SD
(scientologická sekta, pozn.) má predovšetkým mocenské ambície, je to vymývanie hláv, vymývanie mozgov, a preto v mnohých krajinách Európy je považovaná za čosi čo je zakázané a je to neprijateľné.
Scientológia je zakázaná v krajinách ako Severná Kórea, Irán ci Rusko, teda v krajinách v ktorých sú aj iné bežné náboženstvá a spolky zakázané alebo výrazne obmedzované. V ostatných európskych krajinách nie je scientológia zakázaná, nie je len zaregistrovaná ako oficiálne náboženstvo. V niektorých krajinách ako napríklad Velká Británia, je uznaná ako cirkev. Výrok hodnotíme ako nepravdivý.
Príkladom, kedy nie je scientológia zakázaná, ale nie je zaregistrovaná ako oficiálne náboženstvo je Grécko, ktoré nezaregistrovalo scientológiu v roku 1997 a opakovane zamietlo žiadost scientológov o uznanie scientológie so statusom náboženstva (napr. v roku 2000, 2003). Nadalej však pôsobí ako nezisková organizácia, ktorá nie je zakázaná. Podobne ako na Slovensku. Na registráciu cirkvi na Slovensku je potrebných 20 tisíc podpisov jej clenov.
Rusko pred pár dnami s konecnou platnostou zakázalo knihy zakladatela scientológie Rona Hubbarda. V súvislosti so scientológiou v Rusku prebehlo viac súdnych procesov na Európskom súde pre ludské práva, ktorý konštatoval, že v prípade nezaregistrovania scientológie bolo porušené právo.
Doposial zvažuje zákaz scientológie resp. odobratie statusu náboženstva aj Nemecko, kedže podla nemeckej vlády je v rozpore s ich ústavou, kvôli možnej komercii. Nadalej je však registrovaná.
Medzi štáty, ktoré doposial neuznali status scientológie ako náboženstva patria Francúzsko, Grécko, Belgicko, Ceská Republika, Dánsko, Fínsko, Kazachstan, Island, Polsko, ci Rumunsko. Neuznanie statusu náboženstva ešte nehovorí, že náboženstvo resp. ideológia scientológie je zakázaná. Uznanie ideológie ako náboženstva je dlhodobý proces. Príkladom môže byt uznanie scientológie ako náboženstva vo Velkej Británii po viac ako 40 rokoch.