DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

V októbri 2013 pán Kiska krstí knihu „Vykupiteľ duší“ autorky Ivety Pačutovej ... je to zakladateľka dianetického centra v Trebišove a na svojom facebookovom profile sa otvorene hlási k zakladateľovi sekty scientológov Ronovi Hubbardovi.

18.03.2014
Pravda

Demagog.SK nehodnotí vzťah A. Kisku k Ivete Pačurovej alebo jeho postoj k Huddardovi. Overujeme len fakty ohľadom Ivety Pačutovej. 

V októbri 2013 sa uskutočnil krst knihy "Vykupiteľ duší", na ktorom sa zúčastnil aj A. Kiska. O tomto podujatí informuje udalosť organizovaná kníhkupectvom Martinus. Túto knihu skutočne napísala Iveta Pačutová. Iveta Pačutová je fanúšikom stránky L. Ronadla Hubbarda, ktorý aj na stránke Scientológie je uvádzaný ako zakladateľ Scientológie. Taktiež je Iveta Pačutová vedená v spojitosti s dianetickým centrom v Trebišove ako vlastník. Podľa facebookovského profilu je Iveta Pačutová z Trebišova. Dátum založenia je rok 2002, koncom roka 2003 zrušenie. Dianetika je súbor postupov, ktoré prvýkrát publikoval R. Hubbard a zaoberajúci sa vzťahmi mysle a tela. Výrok hodnotíme ako pravdivý.

Dátum zverejnenia analýzy: 18.03.2014
success
error