DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

V roku 2013 vyšla vo vydavateľstve Alert kniha pánovi Kiskovi vo vydavateľstve Alert knížka, ktorá sa nazýva „Vezmi život do svojich rúk“. Riaditeľom tohto vydavateľstva ako aj autorom predslovu knihy ... je pán Ladislav Pavlík, ktorý je vlastníkom a konateľom Školy manažmentu Rona Hubbarda HCA Slovakia zakladateľa sekty scientológov.

18.03.2014
Pravda

Nakoľko mimo informácie o autorovi predslovu knihy Andreja Kisku sa nám podarilo získať a potvrdiť všetky informácie, hodnotíme výrok za pravdivý. 

Síce webová stránka vydavateľstva Alert neposkytuje informácie o vydaní knižky Andreja Kisku, podľa informácii o danom produkte na webovej stránke knihkupectva Martinus bola skutočne vydaná v roku 2013 pod názvom "Vezmi život do svojich rúk". 
Podľa webovej stránky vydavateľstva Alert je jeho zakladateľom a riaditeľom Ladislav Pavlík. Podľa výpisu z Obchodného registra je Ladislav Pavlík jedným z dvoch spoločníkov tohto vydavateľstva ako aj jedným z troch jeho konateľov. Nakoľko však knihu nemáme k dispozícii nie je možné potvrdiť, či je Ladislav Pavlík aj autorom predslovu knihy. 
Škola manažmentu Rona Hubbarda HCA Slovakia je podľa výpisu z  Obchodného registra spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorej jediným spoločníkom je Ladislav Pavlík (teda aj ako jediný poskytol potrebný vklad pre vznik s.r.o.) a zároveň je aj jej konateľom (spolu s Katarínou Pavlíkovou). Na základe toho hodnotíme výrok za pravdivý. 


Dátum zverejnenia analýzy: 18.03.2014
success
error