#SIEŤ
Akonáhle sa objavila hrozba, že by tam mohla byť procesná obštrukcia (v kauze Gorila, pozn.) tak som zvolal mimoriadny Ústavnoprávny výbor a podarilo sa tomu predísť.
Verejnosť má o postupovaní vyšetrovania kauzy Gorila strohé informácie, jediný zdroj, ktorý spomína možné obštrukcie je práve Radoslav Procházka, ani ten sa však nevyjadruje jasne a hovorí skôr o náznakoch a zárodkoch. Výrok preto hodnotíme ako neoveriteľný.
Procházka sa v rozhovore (Aktuality.sk,6.1.2012) vyjadril k jednej z otázok nasledovne:
"Ktorá zo zložiek štátnej moci (polícia, prokuratúra, súdy, SIS) sú najväčšou prekážkou vyšetrenia škandálu Gorila?Zatiaľ by som o prekážkach nechcel hovoriť, pretože neviem, že by niekde nejaké boli. Objavili sa náznaky kompetenčných sporov, ale tie chcem hneď v zárodku riešiť konštruktívnou diskusiou na pôde Ústavnoprávneho výboru, ktorý som za týmto účelom zvolal na mimoriadnu schôdzu."
Podľa zápisnice 56.schódze Ústavnoprávneho výboru NR SR konajúcej sa dňa 23.1.2012 Procházka skutočne ako predseda výboru zvolal schôdzu, na ktorú boli pozvaní:
Daniel Lipšic, minister vnútra SR a Ladislav Tichý, prvý námestník generálneho prokurátora SR
Citujeme obsah zápisnice (.rtf), konkrétne body jej programu:
Predseda výboru R. Procházka predložil na schválenie program:
1. Kompetenčné aspekty vyšetrovania „spisu Gorila“
2. rôzne
Predseda výboru R. Procházka vyzval prítomného ministra vnútra, aby informoval poslancov o štádiu a vývoji vyšetrovania prípadu, pokiaľ mu to právne predpisy dovoľujú.