DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Andrej Kiska

Za ľudí

Šéf Slovenskej sporiteľne SP povedal na jednej konferencii, že oni nedokážu pritiahnuť investorov, lebo súdne rozhodnutia sa dajú kúpiť.

Prezidentské diskusie RTVS a Markíza - 13.03.2014
Pravda

Podobný výrok sme overovali aj v diskusii na TA3 9. marca 2014. Hoci nemáme záznam tohto výroku z konferencie, je pravdou, že riaditeľ Slovenskej sporiteľne Síkela sa vyjadroval, že jedna z najväčších prekážok pre biznis je súdnictvo. 

V rozhovore pre Trend Síkela povedal"Jeden z najväčších problémov biznisu na Slovenska je právna neistota a spôsob, ako rozhodujú súdy."

SĽSP je slovenskou najväčšou bankou. Podľa denníka TREND na základe celkových aktív, Slovenská sporiteľňa je najväčšou slovensku bankou. Podľa údajov zo SĽSP spadá pod túto sporiteľňu viac ako 2,4 miliónov zákazníkov. Druhá najväčšia banka, VÚB banka zastrešuje 1,2 milióna zákazníkov.

Riaditeľom SĽSP je Jozef Síkela. Ten sa stal z rozhodnutia Dozornej rady 1. júna  2010 predsedom Predstavenstva a generálnym riaditeľom Slovenskej sporiteľne, a.s.

Je pravdou, že by Jozef Síkela privítal nových investorov. Vyjadril sa tak v rozhovore pre Hospodárske noviny. Negatívny postoj zastáva k politike štátu, kde kritizuje štátnu reguláciu a zvýšenie dane z príjmov.Dátum zverejnenia analýzy: 12.03.2014
success
error