DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Robert Fico

SMER-SD

Opakovane budem tvrdiť, že na Ukrajine dochádza k porušovaniu medzinárodného práva.

Prezidentské diskusie RTVS a Markíza - 13.03.2014
Pravda

Robert Fico hovoril o porušení medzinárodného práva aj v diskusii v HN clube 4. marca 2014 aj diskusii na TA3 9. marca 2014, kedy sme jeho výrok hodnotili ako pravdivý. Rovnako ho hodnotíme aj tento krát, keďže sme zistili minimálne dva prípady, kedy Fico v súvislosti so situáciou na Kryme hovoril o porušení medzinárodného práva.


Agentúra TASR 3. marca 2014 informovala o vyjadrení najvyšších činiteľov SR: "Vstup cudzích vojsk na územie Ukrajiny bez mandátu príslušnej medzinárodnej organizácie je porušením medzinárodného práva. Na schôdzke sa na tom zhodli traja najvyšší slovenskí ústavní činitelia - prezident Ivan Gašparovič, predseda Národnej rady (NR) SR Pavol Paška (Smer) a premiér Robert Fico (Smer)."

V tejto istej správa sa cituje vyhlásenie Roberta Fica o zámeroch koordinovať postoje Slovenska s Európskou úniou a o plánoch vydať spoločné stanovisko ku situácii spolu s ostatnými krajinami V4: "Pripravujeme spoločné stanovisko štyroch krajín, Česka, Poľska, Maďarska a Slovenska, k situácii na Ukrajine," povedal Fico. Dodal, že o postojoch Nemecka k tomuto problému sa rozprával aj s predsedom Spolkového snemu Spolkovej republiky Nemecko Norbertom Lammertom, ktorý je na pozvanie Pašku na návšteve Slovenskej republiky."

Dátum zverejnenia analýzy: 12.03.2014
success
error