DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Pavol Hrušovský

KDH

Nikto z predsedov strán Ľudovej platformy svoj názor nezmenil, dokonca pribudla k tomu aj Strana zelených, potešila ma podpora Merkelovej, rakúskeho vicekancelára, podpora podpredsedu vlády Českej republiky, cyperského prezidenta…

Prezidentské diskusie RTVS a Markíza - 13.03.2014
Pravda

Oficiálne pevný postoj strán Most-Híd a KDH, ako členov Ľudovej platformy, k podpore kandidatúry Hrušovského svojimi slovami pre TASR potvrdil šéf poslaneckého klubu Most-Híd László Solymos (pre Most-Híd) a i podpredseda KDH Pavol Abrham.


Posledné informácie o podpore zo strany SDKÚ pochádzajú z 11. marca. Predseda strany Pavol Freša opäť priznáva, že si voliči strany zvolia zo štyroch kandidátov. Strana zároveň rozbehla motivačnú kampaň po celom Slovensku s mottom “ Nedajme všetko jednej strane. Ide o veľa.” V súvislosti s týmto mottom sa objavili špekulácie, že sa jedá o podporu Milana Kňažka, ktorého motto znie “Znovu ide o veľa”.  Žiadne oficiálne vyjadrenie zo strany predsedu SDKÚ však nenaznačuje, že by vyjadril podporu inému kandidátovi.


Ďalej v súvislosti s pribudnutím podpory pre Hrušovského zo Strany zelených citujeme výrok tajomníka strany Jóna: ,,Pripájame sa k trom pravicovým stranám KDH, Most-Híd, SDKÚ-DS, zjednotených v Ľudovej platforme, v tejto podpore. Strana zelených je…” (TASR).


Na margo zahraničnej podpory Hrušovského čerpáme informácie z článku HN uverejneného 26. 2. 2014. Ten potvrdzuje informáciu, že súčasná kancelárka SRN listom vyjadrila svoju podporu a výzvu voliť Hrušovského - ten obdržala TASR osobne od šéfa volebného štábu Hrušovského. V obdobnej ceste svoju podporu vyjadril cyperský prezident Anastadiases, J. Daul vo funkcii šéfa EPP, vicekancelár Rakúska M. Spindelegger. O podpore podpredsedu vlády ČR Bělobrádka hovoril samotný Hrušovský v rozhovore s Pravdou a informoval o tom denník SME.

Dátum zverejnenia analýzy: 12.03.2014
success
error