DEMAGÓG - Factcheck politických diskusií

Radoslav Procházka

#SIEŤ

Keď sme boli spolu s pánom Kňažkom v UPeCe v pondelok, tak dostal otázku, že bol v šiestich politických stranách a veľmi hrdo, a mne sa to páčilo, tá reakcia, že “Ja som nebol v šiestich politických stranách, ja som ich šesť zakladal.”

Diskusia kandidátov pre SME a Trend - 05.03.2014
Zavádzajúce

Je pravdou, že Milan Kňažko povedal, že do žiadnej strany nevstúpil, ale vždy ju založil. Avšak na spomínanej diskusii sa nehovorilo o šiestich stranách, ale o “niekoľkých stranách”. Výrok Radoslava Procházka preto hodnotíme ako zavádzajúci.


R. Procházka cituje slová M. Kňažka, ktoré povedal na diskusii 24. februára 2014 na diskusii v Univerzitnom pastoračnom centre v Mlynskej doline v Bratislave. M. Kňažko dotal otázku: “vy ste boli v niekoľkých stranách, niektoré ste aj sám zakladali”, na ktorú M. Kňažko odpovedal, že “Otázka nebola presná, pretože nie je pravdou, že som v niekoľkých stranách bol a niekoľko som založil. Všetky som založil, nikdy som do žiadnej strany nevstúpil. Nikdy, vždy som ju založil”. Záznam celej diskusie nájdete TU (otázka a odpoveď od času 1:22, pozn.)


Dátum zverejnenia analýzy: 03.03.2014
success
error